Herkes okusun diye %40' varan indirimler...
SEPETİMSepetiniz boş
%30 İndirim
Yoshi Oida Oyunculuk Yöntemi (Geleneksel Japon Tiyatrosu'ndan Batıya Açılan Bir Kapı)

Yoshi Oida Oyunculuk Yöntemi (Geleneksel Japon Tiyatrosu'ndan Batıya Açılan Bir Kapı)

Satış Fiyatı
28,00 TL 40,00 TL
Yayınevi
Mitos Boyut
ISBN
9786057904829

Hafta içi her gün 14:00'a kadar vereceğiniz siparişler aynı gün kargoya verilir

KİTAP ÖZELLİKLERİ YORUMLAR BİLGİ FORMU
Kenan Özsever’in “Geleneksel Japon Tiyatrosu’ndan Batıya Açılan Bir Kapı: Yoshi Oida Oyunculuk Yöntemi” çalışması, Oyunculuk Eğitimi alanında bu kapıyı aralamaya çalışan oyuncularımız ve oyunculuk eğitmenlerimiz için bir kılavuz niteliğinde.
Yoshi Oida yöntemini, Batı’nın salt akılcı çalışmaları sonrasında yaşadığı bir tükenmede Doğu’ya, Afrika’ya, Uzak Doğu’ya yönelme ve buradaki mimetik geleneği araştırma çabaları sırasında girdiği etkileşimlerin bir sonucu olarak görmek gerekir. Batı Tiyatrosu bu dışa açılma ve “öteki”ni anlama, kavrama çabası sırasında kendini de “öteki’nin dünyasına açar. Oida yöntemi bu etkileşim sırasında doğudan batıya yönelen bir sentez arayışıdır. Oida yöntemi erken füzyon çağının getirdiği ilginç bireşimlerden biridir. Geleneksel’in “Hüner” ve “Ustalık”ını Batı’nın aklı ve yöntemi ile bir araya getirme çabasıdır. Oyuncularımızın ve oyunculuk eğitmenlerimizin kılavuz kitaplarından biri olacağına inanıyorum.
Semih ÇELENK
*
Yoshi Oida’nın yöntemi, arayışın ve deneyselliğin kutsandığı bir çağda kendisini yetiştirme peşine düşen oyuncunun uğraklarından biri. Bu kitap, kaynaklarından örneklerine Oida yöntemini açıklamanın yanında bir oyuncunun kendisini, kendi kültürünün özünden yeniden yaratmasının da öyküsünü anlatıyor. 
Özlem BELKIS
*
Yoshi Oida ve oyunculuk yönteminin henüz bilinirliğinin az olduğunu söylemek yanlış olmaz. Oysa karşımızda duran, bizim coğrafyamızdaki gibi Doğu ve Batının kesiştiği kültürlere esin kaynağı olabilecek sentez bir yöntem. Kenan Özsever’in Geleneksel Japon Tiyatrosu’ndan Batıya Açılan Bir Kapı Yoshi Oida Oyunculuk Yöntemi adlı çalışmasını sadece bu düşünüldüğünde dahi çok kıymetli buluyorum. Ayrıca Geleneksel Japon Tiyatrosu üzerine Türkiye’de yapılmış ilk detaylı çalışma olması da bu kitabı değerli kılan bir diğer özelliktir. Son yıllarda oyunculuk üzerine yaptıkları akademik çalışmalarını daha geniş kitlelere ulaştırmayı
başaran yeni kuşak akademisyenlere bir yenisinin eklenmiş olması tiyatro ve oyunculuk sanatının gelişimine dair sevindiricidir.
Sibel ERDENK
Kitap Yorumları yüklenecektir...
Bilgi Formu yüklenecektir...

BU KATEGORİDEKİ DİĞER KİTAPLAR

%30 İndirim
%31 İndirim
%30 İndirim
%30 İndirim
%30 İndirim
%30 İndirim

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz...

İndirim ve Kampanyalarımızdan Siz de Haberdar Olun!

DİLEDİĞİNİZ HER YERDEN GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN KEYFİNİ ÇIKARIN.

BİZE ULAŞIN
Osmanlı Sk. Osmanlı İş Merkezi No:18/12 Kat:4 Beyoğlu / İSTANBUL
+90 (212) 249 87 37 /0532 495 28 55
bilgi@mitosboyut.com.tr
© Tüm Hakları Saklıdır. Mitos Boyut | mitosboyut.com