Herkes okusun diye %40' varan indirimler...
SEPETİMSepetiniz boş

2018 SAHNE ESERİ YAZMA YARIŞMASI

NİLÜFER BELEDİYESİ KENT TİYATROSU - MİTOS BOYUT SAHNE ESERİ YAZMA YARIŞMASI
 
         Sanatın yanında durmanın kamu görevi olduğu bilincindeki yönetim anlayışını büyütmeye çalışan Nilüfer Belediyesi bu yıl da Mitos Boyut Yayınları işbirliği ile Sahne Eseri Yazma Yarışması düzenlemektedir.
İçinde yaşadığımız toplumun meselelerini sahne fikrini merkeze alarak ve tiyatro estetiği içerisinde aktarmayı amaçlayan genç yazarlarımızı teşvik etmek, ülkemizin tiyatro birikiminden beslenerek kendine özgü bir yapı ve dil üreten yerli tiyatro oyunu repertuvarımızı zenginleştirmek ve edebiyatçıları, şairleri tiyatro oyunları yazmaya özendirmek amacındaki yarışma 2019 yılı içerisinde sonuçlanacaktır.
 
        "Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu yarışmanın organizasyonu ve başvuru sürecinin sorumluluğunu üstlenmektedir."
 
         Yarışma katılım koşulları aşağıdaki gibidir:
 1. Yarışmaya adaylar en fazla 1 (bir) eser ile başvururlar.
 2. Yarışma oyunlarının daha önce basılmamış ve sahnelenmemiş olması gerekmektedir.
 3. Yarışma; daha önce “herhangi bir oyunu” kurum tiyatroları, ödenekli tiyatrolar ya da Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen tiyatrolarda sahnelenmeyen yazarlara açıktır.
 4. Nilüfer Belediyesi tarafından bir kişiye verilecek olan “Özel Ödül” için 3. maddede anılan şartlar geçerli değildir. Bu kategori için katılım herkese açıktır.
 5. Nilüfer Belediyesi, Mitos Boyut çalışanları, Seçici Kurul Üyeleri ve birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
 6. Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. (Posta veya kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)
 7. Başvuru sahipleri, dereceye giren oyunlar üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını birinci baskı için Nilüfer Belediyesi ve Mitos Boyut Tiyatro Yayınları’na devrettiğini kabul eder.
 8. Dereceye giren oyunlar Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından 3 yıl içinde sahnelenebilir. Bu süre zarfında oyunun başka tiyatrolar tarafından sahnelenmesi Nilüfer Belediyesi’nin yazılı iznine tâbidir.
 9. Konu kısıtlaması yoktur. Ancak oyunlar Türkçe yazılmalıdır. Yalnızca özgün eserlerle başvurulabilir.
 10. Yarışmaya gönderilen oyunların özgünlüğüne ilişkin sorumluluk yazarlarına aittir. Üçüncü kişilerin telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda oyun sahibi, uğrayacağı ve uğratacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
 11. Başvuru sahipleri, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. Değerlendirme sonrasında olsa bile şartlara uymadığı fark edilen eserden ödül geri alınır.
 
 
Yarışmaya katılacak olan oyunlar :
 
 • Oyun metni, 12 punto Times New Roman fontu ile Normal (A4) boyutunda sayfalara yazılmış olmalıdır. Oyun metninin 6 kopyası ve  dijital kopyasını içeren bir USB/Flash Bellek tek bir zarfa (1. Zarf) konulmalıdır.
 • Her nüshanın ilk sayfasında oyunun adı, oyunun türü, perde/sahne sayısı, sayfa sayısı ve eserin kaç vuruştan oluştuğu ve rumuz yer almalıdır. İkinci sayfada ise oyunun adı ve rumuzun ardından yarım sayfalık oyun özeti olmalıdır.
 • Yarışma rumuzu üç harf ile üç rakamdan ibarettir ancak yarışmanın özel ödülüne başvuru yapacak olan katılımcıların, rumuz harfini ‘Ö’ harfi ile başlatmaları zorunludur.  Örneğin ABC123, FMH631, BGS389 ve özel ödül için başvuru ÖZY123 gibi.)
 • Kapaktan başlayarak her sayfanın sağ altında sayfa numarası olmalıdır.
 • Kapalı, üzerinde sadece rumuz yazılı olan bir diğer zarfın (2.zarf) içine; Katılımcılar başvuru formunu doldurarak koymalıdırlar.
 • Başvuru formu; http://www.nilufer.bel.tr/nilufertiyatro adresinden temin edilebilir.
 • Harici bellek ve 6 nüsha oyununun bulunduğu zarf ile (1. zarf) formun bulunduğu zarf (2. zarf) üzerinde isim yazmayan başka bir zarfa konularak teslim edilmelidir.
 • Eserler minimum 50 bin vuruş olmalıdır.
 • Başvuru adresi aşağıda belirtilen kurum adresidir. Başvurular elden, iadeli taahhütlü posta veya kargo yoluyla yapılabilir.
 • YUKARIDAKİ ŞARTLARA UYMAYAN BAŞVURULAR DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKLARDIR.
 
Yarışma Takvimi:
         Son Başvuru Tarihi: 03 Mayıs 2019 saat 17.00’den sonra belirtilen adrese ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
         Ödüle değer bulunan oyunlar 2019 Yılı Ekim ayı içerisinde http://www.nilufer.bel.tr/nilufertiyatro adresinden duyurulacaktır.
 
Ödüller:
              Birincilik Ödülü: 10.000,00 TL.
              İkincilik Ödülü: 8.000,00 TL.
              Üçüncülük Ödülü: 6.000,00 TL.
              Nilüfer Belediyesi Özel Ödülü: 10.00,00 TL
 
        Dereceye giren oyunlar Mitos Boyut Tiyatro Yayınları (Tem Yapım Yayıncılık Ltd.Sti.) tarafından basılacak. 50 adet yazar kopyası hariç basılan oyunlar piyasaya sürülecektir. Ödüle değer eser bulunmadığında dağıtılmayan ödül diğer derecelere tahsis edilmez.
 
Başvuru Adresi:
              Nilüfer Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü / Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi
              Yüzüncüyıl Mah. Uğur Mumcu Bulvarı No:108 Kat:4 Nilüfer/Bursa
              E-Mail: tiyatro@nilufer.bel.tr
              Telefon: 02244131510
29.11.2018
Yorumlar (0)
Yorum Yaz
Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Web Siteniz (varsa) :
Yorumunuz :
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz...

İndirim ve Kampanyalarımızdan Siz de Haberdar Olun!

DİLEDİĞİNİZ HER YERDEN GÜVENLİ ALIŞVERİŞİN KEYFİNİ ÇIKARIN.

BİZE ULAŞIN
Osmanlı Sk. Osmanlı İş Merkezi No:18/12 Kat:4 Beyoğlu / İSTANBUL
+90 (212) 249 87 37 /0532 495 28 55
bilgi@mitosboyut.com.tr
© Tüm Hakları Saklıdır. Mitos Boyut | mitosboyut.com