BLOG SAYFAMIZ

Performans Ekolojileri: İyi Bir Yaşama Doğru

16 Kasım 2023
Kategori: Kültür ve Sanat

‘Performans Ekolojileri’ bir “oyun yazarlığı ve eko-dramaturgi” programı. Temel amacımız kolektif tartışma için bir alan açmak, programdan beslenecek bir kitap hazırlamak ve “performans ekolojileri” bağlamında yeni oyun ve performans metinlerinin yazılmasını ve çevirilerini teşvik etmek. Bu açık çağrıyla, programa Türkiye’den katılacak 8 katılımcımızı arıyoruz.

1009Görüntülenme
DETAYLAR »

Yazarımız Ali Cüneyd Kılcıoğlu BBC Uluslararası radyo oyunu yarışmasında "Mumyalar" adlı eseri ile derece aldı...

31 Ekim 2023
Kategori: Tiyatro Oyunları

BBC’nin düzenlediği “2023 BBC World Service/British Council International Playwriting Competition” oyun yazma yarışmasında yazarımız Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun The Mummies (Mumyalar) oyunu seçkiye girip övgüye değer görülmüştür.

90Görüntülenme
DETAYLAR »

İngiltere’nin İlk Sıfır Atık Sahnesi: Greenhouse Tiyatrosu

03 Eylül 2023
Kategori: Güncel Konular

İngiltere’de sıfır atık vizyonuyla kurulan, binasının inşasından oyunların sergilenmesine kadar her aşamada sürdürülebilir çözümlere yönelen Greenhouse Tiyatrosu, sanat yoluyla iklim değişikliğine karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

204Görüntülenme
DETAYLAR »

İBB Şehir Tiyatroları yaz oyunları başlıyor

01 Haziran 2023

İBB Şehir Tiyatroları'nın, her yaştan seyircisini Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde buluşturacağı Açık Hava Yaz Oyunları, 9 Haziran Cuma günü Tartuffe oyunu ile başlıyor.

146Görüntülenme
DETAYLAR »

2021 Sahne Eseri Yarışması Sonuçları

12 Temmuz 2022
Kategori: Tiyatro Oyunları

Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun Mitos Boyut Tiyatro Yayınları iş birliği ile gerçekleştirdiği Oyun Yazma Programı’na yapılan başvurular, titiz bir değerlendirme sürecinin ardından sonuçlandırılmıştır.

153Görüntülenme
DETAYLAR »
Size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.